ساخت موتور ۲٫۲ مگاوات آسیابهای واحد گندله سازی توسط سازندگان داخلی

ساخت موتور ۲٫۲ مگاوات آسیابهای واحد گندله سازی توسط سازندگان داخلی

ساخت موتور ۲٫۲

به گزارش خبرنگار فولاد، محمد خدابنده سرپرست تعمیرات برق و ابزار دقیق واحد گندله سازی با اعان این خبر گفت: برای نخستین بار یکی از موتورهای آسیاب خط شماره یک واحد گندل هسازی با موتور ساخت داخل جایگزین شد و پس از نصب در توقف سرد ۱۳ روزه اخیر با موفقیت در شرایط بهره برداری قرار گرفت. وی در تشریح موتورهای مورد استفاده در هریک از آسیاب‌های واحد گندله سازی گفت: هرکدام از این آسیاب ها دارای دو موتور ۲٫۲ مگاوات با سرعت چرخش روتور ۱۰۰۰ دور در دقیقه و وزن ۱۲ تن می باشد که نیروی محرک برای چرخش کپسول آسیاب با سرعت ۱۳٫۹ دور در دقیقه را از طریق گیربکس و پینیون به چرخ دنده اصلی آسیاب منتقل می‌کند.

کپسول آسیاب حاوی بیش از ۲۰۰ تن گلوله فولادی با سایز ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر و قطر ۵٫۲ متر م یباشد که با توجه به طراحی داخل کپسول آسیاب و تجهیزات داخل آن در هر ساعت ۲۴۰ تن کنسانتره زبره از دانه بندی ۹۵ درصد زیر۱ میلی‌متر به دانه بندی ۸۰ درصد زیر ۴۵ میکرون تبدیل شده و به دانه بندی مناسب برای تشکیل گندله خام می‌رسد.

بنا بر این گزارش، رحمت الله سلطانی فورمن تعمیرات برق و ابزاردقیق واحد گندله سازی نیز گفت: این موتور طبق هماهنگی مدیریت خرید قطعات یدکی و دفتر فنی تعمیرات ناحیه آهنسازی از خرید خارج به خرید داخل تبدیل و توسط شرکت رشد صنعت نیرو ساخته شد. در ساخت این موتور با همکاری متخصصین برق واحد گندله سازی و دفتر فنی تعمیرات ناحیه آهن سازی و کارشناسان خرید قطعات یدکی، بازدیدهای حین ساخت و تست‌های مختلف عملکردی موتور در شرکت رشد صنعت نیرو انجام شد و پس از اطمینان از کارکرد صحیح موتور، موتور به فولاد مبارکه حمل گردید و برنامه ریز یهای لازم جهت نصب و راه اندازی موتور در توقف تیرماه واحد گندله سازی صورت پذیرفت. این فعالیت بزرگ با حمایت مدیریت ناحیه آهن سازی، پیگیری پرسنل واحد گندله سازی، مدیریت خرید قطعات یدکی، دفتر فنی تعمیرات واحد گندله سازی و حمایت مدیر بازرسی فنی و نظرات سازنده بازرسی فنی برق و ماشین‌های دوار و شرکت رشد صنعت نیرو انجام پذیرفت که در پایان لازم است از همکاری واحدهای خرید، بازرسی فنی، دفترفنی تعمیرات وحمایت مدیران ناحیه آهن سازی وخرید تشکر وقدردانی گردد.

نظرات  خود را با ما به اشتراک بگذارید 

اطلاعات شخصی شما منتشر نمی شود